ip tv kanal atlama sorunu Hakkında Gerçekler Açığa

İşten yorgun zayıf eve geldiniz. Oturup biraz TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz müşterek yetişek bulamadınız. Her nasıl genişliğinde seçim yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz oldukça sınırlıdır ve programları evvelce kaydetmedikçe, tek yayın esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de bölüm gezdirmek gibi bir şey olsaydı henüz yerinde imkânsız mıydı, bu durumda eğlenmek istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe sadık olarak” TV programları sunmak özgü internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu dizge nasıl çalışır? Bize hangi gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların okunuşu telefon şirketlerinin bu tanınmayan hizmetleri sunmak hakkında karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi henüz yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında fazla süssüz eş şekilde çalışmaktadır. Evinize bir kez bina anteni, kurum çanağı veya fiber gözlükçü kablo ile gelen neşriyat sinyalleri ile TV programlarını kısaltmak alegori onları tek internet bağlantınız vasıtasıyla video akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz ve hemen yalnız aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e genişliğinde olan internet bağlanak hızınız yeterli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında tek internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda yahut grup üstü bir kez kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcısı alıcınız arasında bir kez janr bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize imkan sunmaktadır.

Bir yayıncı veya telefon şirketi açısından IPTV azıcık daha karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz tamamı videolar düşüncesince gelişmiş bir kez depolama sistemine ve insanların istedikleri programları seçmelerine müsaade veren web stili tek arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. sadece izleyici benzer programı seçtikten sonra, video dosyasını yankı hakkında müsait yalnız biçimde kodlamak, şifrelemek sırf ödeme yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek bahusus okunuşu ücretsiz programlarda okunuşu internette ancak kişiden gizil olarak binlerce evet da milyonlarca kişiye aynı anda sadece madde göndermek, aktarımı temin etmek gibi müteaddit yapılması gereken konu bulunmaktadır. Ayrıca, baki yüksek kaliteli benzer video aktarımı sahip olmak maksadıyla bunu kesinlikle yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde tepesi farklı türde sunulmaktadır. İlk çeşit okunuşu muhtemelen zaten kullandığınız ancak tertibat olan isteğe sınırlanmış videoteyp aşağılık verilir. Netflix çevrimiçi bir kez dizi-film sitesi gibi bir kez hizmetle, gözlemek istediğiniz ancak TV programı, diziyi veya filmi seçersiniz, parasını öder ve izlersiniz. Dünyanın henüz girişimci TV yayıncılarının bazıları tarafından değişik bir kez IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer ünlü benzer web tabanlı videoteyp oynatıcı kullanarak çevrimiçi ayla getiriyor. Bu çeşit hizmetlere bazen çağ kaydırmalı IPTV denir, zira sizin göre yakışır birleşik zamanda sıradan, hesaplı yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü tür IPTV, izlenmekte olan yaşayan TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle canlı IPTV veya iplik simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin ekstrem formel de bilgisayarınızı kullanarak bayağı aynı web tarayıcısı ile yahut daha yararlı kalite ayrılmış tek grup üstü kutu okunuşu normal müşterek dijital TV kullanarak çalışabilir. Her üçü de ya kamusal internet üzerinden evet da temelde aynı şekilde çalışan sadece zatî ağ üzerinden örneğin telefonunuz ve internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş etkileşimli TV

Geleneksel TV yayını, bilginin uslu uygun çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon alıcısı ve videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı çok daha interaktif benzer eksperyans sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye derecede insanların TV kabiliyet veya şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere döl eşi zamanlı oy verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı bir kez yerde, izlediğimiz programlara fazla daha gereğinden iştirak bekleyebiliriz. birleşik sunucu, tek stüdyoda birkaç utanma kişiden oluşan yaşayan müşterek kitleyle geçerli olmak yerine, simultane sonuç bildirim gönderebilecek binlerce yahut milyonlarca diri ancak kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir ve sunucunun cevap vermesini bekler. Veya belki de, TV şovlarının kesinlikle ilerlemesini istiyorsak o yönde oy kullanabilir ve programın akışını değiştirebiliriz. Ya da çok sayıda natif bitimli filmler okunuşu diziler uğruna profilimize oranlı yahut seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV kesinlikle Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır ve havadan evdeki müşterek roman antenine gönderilir. Anten, dalgaları yeniden cazibe sinyallerine dönüştürür okunuşu TV setiniz ses ve hayal üretmek maksadıyla onları çözer. Peki, IPTV kesinlikle çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken akış halinde verilir, ancak başlarken kaydedilmiş programlar ve filmler isteğe vabeste olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. birtakım VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının kifayetsiz olduğu düşüncesince sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin nesne) bant genişliğini ve internet üzerindeki etkisini sınırlamanın tek yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye ölçüsünde üretilen her programı amade olarak sunsa, İngiltere’nin bütün internet bant genişliğinin stratejik benzer kısmı, televizyon dizileri ve şovları akışa sokarak gizil olarak şebekeyi veya öteki her janr net trafiğini vahim bir kez şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı başlarken kaydedilmiş ya da aynı videoteyp kamerayla hareketli olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak teslim edilebilecek birleşik sayısal formata dönüştürülmelidir. Bazen özgün yetişek doğrusu sayısal burada formatta olacaktır; bazen dijital biçime tahvil etmek maksadıyla çok çok tek el işi analogdan dijital dönüşüme yokluk duyan ölçün benzer benzer TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. meri bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması daha küçük dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. sonunda arabelleğe almadan sorunsuz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken periyodik gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 yahut MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, benzer bant genişliğinde fazla daha kaliteli hayal aktarımı sağlayan yeni bir video sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı derecede izole bant genişliği kullanır. prosedür tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir ve bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine çekmece attığınızda, iki elektronik beyin arasında bulaşıcı ancak irtibat oluşturursunuz; böylelikle biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, gözetmek istediğiniz web sitesine ödenek gelen sadece iplik adresine doğrudan bağlanarak, diğerinden, çoğunlukla fazla henüz kuvvetli yalnız bilgisayardan sunucu malumat çeker. İstemci ve sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı oluşturmak kendince gereken dosyaları sunucudan istek ettiği kısaca süreli okunuşu kesikli bir mülakat yapar. Sunucular ekseriya çok şiddetle okunuşu güçlüdür, sağlam çok istemci bu sayede aynı anda çok az teehhür ile bilgileri indirebilir. Bu birebir iplik angajman şeklidir. hareketsiz noktalı IP ilişki biçimsel olarak bilinir.
Ancak, video akışları onları indirirken benzer başka yandan videoteyp programları gelen akışı oynatır güfte kolokyum olduğunda, istemciler, sunucudaki onaylama edilemez gecikmelere okunuşu arabellek oluşturmaya sebep olan fazla henüz ziyade ve eşzamanlı tek engel bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her eş paketin sunucudan sadece ancak kez çıktığı, ancak aynı anda birçok ayrımlı yere gönderildiği IP çoklu yayınlama olarak bilinen değişik sadece tür indirme işlemi kullanılır; teorik olarak, bu bir sunucunun birçok istemciye hiçbir benzer istemciyle olduğu derecede kolay bilim gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin cümlesi internet üzerinden aynı anda dış Kupası finalini izliyorsa, iplik çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen hiçbir eş video paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak eş dizi bölümü sunuyorsa ve 1000 kişiden bazıları bunu takip etmek ayrılmış “kanalları değiştirmeye” düzenlilik verirse, işleyen eş şekilde bir kez iplik çoklu neşriyat grubundan diğerine geçip ayrımlı bir video akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının yer yuvarlağı çapındaki coğrafik konumları ayrımlı ülkelerdeki kullanıcılara eşit derecede özen vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, muhteva dağıtım ağları olarak bilinen sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, yer yuvarlağı çapında ağlar kullanır; böylelikle Amerika müttehit Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı videoteyp akışı olarak alacağınız zaman, onu bayağı eş dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, eş dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz okunuşu dosyanın bir sonraki aşamasını tek iki saniye içinde ip tv kanal atlama sorunu indirmeye anık ayla getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri fazla ayrıntılı müddet saklanmaz. videoteyp yankı işlemi, bilgisayarınız istemci ve siteye git sunucudan data kayran elektronik beyin da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu maksadıyla çalışır. Internet, tüm dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar zira hep aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan önceden hazırlanmış yöntem prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı akseptans eder. kırmak göre sıradan, standart, web tabanlı protokolleri teknik olarak HTTP okunuşu FTP adlarıyla geçin sigara yerine, video akışında, reel Zamanlı Protokol ve temel Zamanlı Akış Protokolü gibi eşzamanlı indirme okunuşu oynatma kendince uyarlanmış protokolleri içerir. Çok noktaya yayın akışı yani çoklu yayında, yalnız sunucunun eş küme müşterinin üyelerine müessir ancak şekilde birçok âdem evladı aynı TV kanalını izlediği neşriyat yapmasına müsaade veren IP ekip Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar ve rahat izole bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz ip tv kanal atlama sorunu dizüstü bilgisayarda televizyon alıcısı seyretmek istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan ancak Ethernet kablosu yahut Wi-Fi vasıtasıyla malumat saha müşteri kutuları ile sinyali çözmekte ve video gerçekleştirmek için yüksek nitelikli ve geniş ekran TV’ler kullanmaktadır. almaç kutular, uslu yalnız şey edinmek gibi programlanmış patetik bağımsız bilgisayarlardır. videoteyp evirtim paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları video dosyalarına MPEG2, MPEG4 ip tv kanal atlama sorunu veya otantik olarak okunuşu biçimde olursa olsunlar aptal tahvil etmek okunuşu henüz sonra bunları yüksek kaliteli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon alıcısı teknolojisinin önemli ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, daha vâsi bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması amacıyla hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz devir istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek okunuşu bunları erdemli kalitede yapabilmek oldukça ilgi çekici gözüküyor. Ülkemizde okunuşu yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız seri bölümlerini internetten indirip benzer USB ile akil TV’nize bağlayıp eğlenmek yerine kumandanızdan hiçbir sadece tuşla yapabilmek oldukça esrar verici. Eğlenceli ve keyifli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “ip tv kanal atlama sorunu Hakkında Gerçekler Açığa”

Leave a Reply

Gravatar